Excalibur

Graj za pieniądze demo
Oprogramowanie
NetEnt
Rok opublikowania
2011
Linie
20
Kołowrotki
5
Min. liczba monet
0.2
Maks. liczba monet
80
RTP
95.08%
Pula
24x

Excalibur Automat

Jeżeli ktoś lubi klimaty średniowieczne i pasjonują go rycerze, damy dworu lub iście królewskie kosztowności, wówczas na pewno zainteresuje go automat o nazwie Excalibur.

Gra przenosi nas do średniowiecza, pozwala odwiedzać królewskie zamki, walczyć o serce księżniczki i pić ze złotego pucharu. Bardzo ciekawa grafika, doskonale dopasowane efekty dźwiękowe.

Jak grać?

Gra Excalibur jest 5-bębnowym slotem, który posiada 20 linii wygrywających. 20 linii to możliwości postawienie 20 zakładów, przy czym zakłady można stawiać na 4 poziomach (od 1 do 4). Im wyższy poziom zakładu, tym większa wygrana, w przypadku ułożenia na obstawianej linii zwycięskiej kombinacji symboli.

Zasady gry na automacie Excalibur są takie same jak na innych automatach. Gracz, który rozpoczyna grę musi najpierw zdecydować jaką ilość linii obstawia i jakie będą stawki zakładów. Grę rozpoczyna przycisk „spin”, który wprawia w ruch 5 bębnów. Bębny kręcą się i zatrzymują losowo, a zatem symbole, które wypadną są również losowe.

netent excalibur merlinGra Excalibur została również wyposażona w możliwość ustawiania gry automatycznej – gra odbywa się w sposób ciągły, przez wybrana liczbę rund. Gracz może w każdej chwili zdecydować o przerwaniu trybu automatycznego i wrócić do trybu manualnego.

„Maks. Zakład” – to przycisk, który pozwala jednorazowo ustawić maksymalny zakład na wszystkich liniach. Gra przy Maksymalnym Zakładzie odbywa się na 20 liniach, na 4 poziomie, przy określonej wartości monety. Przy Maksymalnym Zakładzie gracz ma szanse zdobyć największe wygrane.

Symbole w Excalibur

Tematyka średniowieczna automatu oznacza również symbole nawiązujące właśnie do tego okresu. Znajdziemy wśród nich symbol miecza, symbol złotego pucharu, króla, rycerza, maga, czarownicy, jeźdźca itp. Poza nimi w grze występują również symbole karciane, od dziesiątki do asa, przy czym symbole te zostały umieszczone na średniowiecznych tarczach rycerskich, dzięki czemu wyglądają niczym szlacheckie herby.

Wygrane z ułożenia zwycięskich kombinacji powyższych symboli to przedział od 2 do 750 kredytów. Zwycięska kombinacja musi liczyć minimum dwa symbole (symbol dziesiątki i symbol króla). Najwyżej płatne jest ułożenie pięciu symboli króla w jednej zwycięskiej linii – 750 kredytów. Zwycięskie kombinacje liczy się od lewej do prawej a wypłacana jest tylko najwyższa wygrana na aktywnej linii stawki.

Golden Wild (złoty miecz) – symbol, który występuję wyłącznie na trzecim bębnie. Symbol ten zastępuje wszystkie inne symbole z wyjątkiem symboli Scatter. Jeśli symbol Golden Wild pojawi się w zwycięskiej kombinacji, wówczas mnoży wygraną x 4.

Tabela wygranych – symbol Wild:

2 symbole – 10net ent excalibur
3 symbole – 250
4 symbole – 2500
5 symboli – 10000

Tabela wygranych – symbol Scatter:

2 symbole – mnożnik x 2
3 symbole – mnożnik x 5 + 10 darmowych spinów
4 symbole – mnożnik x 25 + 20 darmowych spinów
5 symboli – mnożnik x 500 + 30 darmowych spinów

Symbol WILD – dziki symbol występujący w Excalibur to miecz. Wild zastępuje wszystkie inne symbole z wyjątkiem symbolu Scatter i symbolu Golden Wild. Gracz, który ułoży zwycięska kombinację z użyciem symbolu Wild mnoży wygraną razy dwa. Jeśli symbole Wild samodzielnie ułożą zwycięską kombinację, wówczas gracz zdobywa wygraną zgodnie z tabela wypłat.

Scatter – symbol złotego kielicha, który daje wygraną będąca wielokrotnością stawki. Symbole Scatter mogą pojawić się w rożnych miejscach na bębnach. Trzy i więcej symboli Scatter na rolkach oznacza uruchomienie dodatkowych spinów.

excalibur netent

NetEnt Logo