Piggy Riches

Graj za pieniądze demo
Oprogramowanie
NetEnt
Rok opublikowania
2010
Linie
15
Kołowrotki
5
Min. liczba monet
0.15
Maks. liczba monet
75
RTP
96.1%
Pula
2000

Piggy Riches firmy Net Entertainment jest grą online typu “jednoręki bandyta”. Zawiera pięć bębnów po trzy znaki i 15 linii. Gracz wygrywa, jeśli po obrocie na co najmniej jednej z obstawionych linii pojawią się trzy, cztery lub pięć jednakowych symboli. W przypadku symbolu z workami monet wystarczą już dwa w jednej linii. Kombinacje są liczone od lewej do prawej strony, czyli muszą się zaczynać od pierwszego bębna. Jeśli na jednej linii trafią się dwie wygrane, wypłacona zostanie tylko najwyższa z nich.

Walutą w grze są monety, które mogą być całkowicie wirtualne (w grze dla zabawy) lub reprezentować prawdziwe pieniądze w przypadku, gdy gracz dokona wcześniej wpłaty. Wartość jednej monety w grze można ustawiać, także w jej trakcie, od 0,01 – za każde wpłacone 1 € dostaje się 100 monet, do 2 – jedna moneta kosztuje wtedy 2 €.

Symbole Specjalne

W Piggy Riches są dwa symbole specjalne. Pierwszym jest Wild (prosiak w cylindrze trzymający plik banknotów), który zastępuje wszystkie inne symbole oprócz Scatter. Wygrane z linii, w których trafimy ten symbol są punktowane ×3. Drugim symbolem specjalnym jest wspomniany Scatter (świnka w futrze z prezentem), za który wygrana jest równa stawce całkowitej pomnożonej przez 2, 5, 15 lub 100, odpowiednio gdy wylosujemy 2, 3, 4 lub 5 symboli Scatter. Do tego, jeśli na ekranie (niekoniecznie w obstawionych liniach) pojawią się trzy lub więcej symboli Scatter, zostają aktywowane Free Spins, czyli darmowe obroty.

Maksymalnie można wygrać 28 darmowych obrotów. Gra wchodzi wtedy w tryb Free Spins, a poziom stawki, liczba obstawionych linii i wartość monety pozostają na wcześniejszym poziomie. W trybie Free Spins automatycznie następują kolejne obroty, aż do momentu, gdy padnie pierwsza wygrana. Wtedy gra wraca do normalnego trybu.

Pozostałe symbole, w kolejności od najniżej do najwyżej punktowanych to “10”, “J”, “Q”, “K”, “A”, świnka, portfel z pieniędzmi, klucz, złote karty kredytowe i worki z monetami.

Można obstawić od jednej do piętnastu z możliwych linii wypłat, klikając przycisk “Bet Lines” lub przyciski po obydwu stronach bębnów. Każdy z nich jest przyporządkowany do jednej linii. Im więcej linii tym większe prawdopodobieństwo wygranej, ale i wyższa stawka. Poziom stawki można ustawić od 1 do 10, klikając przycisk “Bet Level”. W przypadku wygranej, nagroda jest mnożona przez poziom stawki. Przykładowo za trafienie pięciu symboli “10” i poziomie stawki 2 otrzymamy 2×50 monet.

Kliknięcie “Max Bet” spowoduje natomiast automatyczne ustawienie maksymalnego poziomu stawki (10), obstawienie wszystkich 15 linii i uruchomienie obrotu.

piggy riches netent

Jeśli męczy nas klikanie raz po raz w przycisk uruchamiający obrót, możemy włączyć ich automatyczne uruchamianie. Maszyna sama wykona wtedy 10, 25, 50, 75 lub 100 obrotów. Można ustawić opcję zatrzymywania w przypadku uzyskania dowolnej wygranej, wygrania darmowych obrotów, wygranej przekraczającą zadaną wartość lub gdy stan naszego konta spadnie lub wzrośnie o wskazaną sumę w €.

Podsumowanie

Gra Piggy Riches przyciąga swoją dopracowaną stroną graficzną, choć liczba bonusów mogłaby być większa, aby rozgrywka była bardziej wciągająca.

NetEnt Logo