The Dark Knight Rises

Graj za pieniądze demo
Oprogramowanie
Microgaming
Rok opublikowania
2013
Linie
576
Kołowrotki
5
Min. liczba monet
0.01
Maks. liczba monet
0.5
RTP
96.43%
Pula
120000

The Dark Knight Rises to pięciobębnowa gra online typu “jednoręki bandyta” osadzona w klimacie ostatniej części nolanowskiej trylogii o Batmanie, “Mroczny Rycerz powstaje” z 2012 roku. Jako symbole występują w niej filmowe postacie: komisarz James Gordon, Bane, Miranda Tate, John Blake, Selina Kyle czyli Kobieta-Kot oraz oczywiście sam Bruce Wayne alias Batman.

Gra została stworzona przez firmę Microgaming na licencji wydawnictwa DC Comics. Nie ma w niej znanych z typowych jackpotów linii wypłat. Zamiast tego gracz jest nagradzany za wylosowanie tych samych symboli na sąsiadujących bębnach. Producent nazywa to formatem “243 sposoby na wygraną”.

Najbardziej punktowanym symbolem jest Batman, następnie kolejno Bane, Kobieta-Kot, John Blake, Miranda Tate, komisarz James Gordon i wreszcie zwykłe symbole: “A”, “K”, “Q” oraz “J”. Aby wygrana została wypłacona, na sąsiadujących bębnach muszą się pojawić co najmniej trzy te symbole. W przypadku symboli Scatter nagroda jest wypłacana już za dwa. Nagrody są wypłacane od lewej do prawej strony, więc zwycięska kombinacja musi zaczynać się od pierwszego bębna.

W grze występują monety o sześciu nominałach, od 0,01 do 0,25 kredytów. Na każdy obrót bębnów można postawić od 1 do 5 monet, a stawka jest automatycznie mnożona ×30. Maksymalna stawka wynosi więc 37,5 kredytu. Kredyty mogą być wirtualne w przypadku gry dla zabawy lub odpowiadać prawdziwym, wpłaconym wcześniej pieniądzom.

Sceny Z Batmana

Mocnym atutem gry The Dark Knight Rises jest oprawa wizualna – przy zwycięskich kombinacjach postacie z symboli ożywają i widzimy krótkie sekwencje z filmu kinowego. Epizodycznie, gdy nie padła żadna wygrana, gra przechodzi w tryb walki pomiędzy głównymi antagonistami. Na ekranie oglądamy wtedy walkę Batmana z Bane’em, a jej efektem są darmowe obroty naliczane na konto każdego z nich i okazjonalnie zwiększenie mnożnika. Czasem brak wygranej powoduje “mieszanie symboli” – trzęsienie planszy gry powodujące zamianę symboli z poszczególnych bębnów miejscami tak, że bardzo często efektem są zwycięskie kombinacje. Kolejną atrakcją może być pojawienie się symbolu Wild (logo The Dark Knight Rises przechodzące w napis “WILD”) gdziekolwiek na trzecim bębnie, co okazjonalnie powoduje jego rozszerzenie na cały bęben i tym samym znaczne zwiększenie szans na wygraną. Można też natrafić na dzielone Wildy (Split Wilds) mogące zwiększyć wartość wygranej. Oprócz tego symbole Wild zastępują każdy inny oprócz Scatter.

batman slot

Wygrane

Wylosowanie co najmniej trzech symboli Scatter (znana z filmu bomba atomowa z napisem “SCATTER” pojawiającym się na wyświetlaczu odliczającym czas), niekoniecznie na sąsiadujących bębnach, aktywuje tryb darmowych obrotów. Musimy wtedy dokonać wyboru pomiędzy Batmanem a Bane’em. Każdy z nich może mieć na koncie inną liczbę obrotów (co najmniej 10) i inny mnożnik – jest to zależne od rezultatów wcześniejszych starć w trybie walki. Oprócz tego każdy antagonista dysponuje unikatowymi zdolnościami.
Bane: Rolling Reels i Super Stacked Blasts, Batman: Extra Wild Blast i Heat Seeking Wilds.

Rolling Reels sprawia, że w przypadku wystąpienia zwycięskiej kombinacji nagrodzone symbole eksplodują, a w ich miejsce wskakują kolejne. To może doprowadzić do kolejnej wygranej.

Super Stacked Blasts – zdolność odblokowywana dopiero po dziesiątym wejściu w tryb darmowych obrotów. Na 2 i 4 bębnie symbole Wild pojawiają się wtedy pięciokrotnie po kolei.

Extra Wild Blast pozwala graczowi wskazać symbol, który będzie pełnił rolę dodatkowego symbolu Wild w trybie darmowych obrotów.

Zdolność Heat Seeking Reels – zdolność odblokowywana dopiero po dziesiątym wejściu w tryb darmowych obrotów.

batman automat microgaming
Gra The Dark Knight Rises jest znacznie bardziej dynamiczna i przez to wciągająca, w porównaniu do tradycyjnych “jednorękich bandytów”. Wrażenie dopełnia znakomita grafika i animacje.

Microgaming Gry